Moterys paramos beveik negauna


Tikėjomės, kad Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė Europos pirmenybėse pateks tarp 10 pajėgiausių komandų, tačiau paskutinę akimirką prie čempionate dalyvaujančių ekipų prisidėjo Velso regbininkės. Jos ir tapo nugalėtojomis. Aišku, galėjome pasirodyti geriau, tačiau 12-oji vieta Europoje mums taip pat yra didelis laimėjimas.

Reikia pasikalbėti su treneriais, sužinoti, ką jie sukūrė, ką padarė, ko trūko. Kėlėme uždavinį patekti tarp 10 stipriausiųjų, kad sportininkės jaustų atsakomybę ir norą iš savęs "išspausti" daugiau. Moterų regbį pradėjome kultivuoti vos prieš kelerius metus ir jau iškovojome aukštas pozicijas. Mus daug kas gerbia. Mąstome, kaip į regbį pritraukti daugiau moterų komandų, tačiau viską darome tik iš entuziazmo, negauname beveik jokios paramos. Jeigu turėtume daugiau lėšų, savo veiklą organizuotume kitaip, siektume stabilių rezultatų. Deja, kai nėra nuolatinio finansavimo, komandą galima atvesti į viršūnę vieną, du kartus, bet ne daugiau. Gauti regbiui paramos labai sunku. Tiesa, kartais kas nors padeda įsigyti sportinės aprangos.

Mūsų varžovės turi geresnį finansavimą ir nestovi vietoje. Mus sparčiai vejasi lenkės, belgės.

Norėtume sudominti Lietuvos žmones moterų regbiu, liaudiškai tariant, "užveisti" šią sporto šaką šalyje. Tačiau patys klubai turi būti suinteresuoti tuo, kad Lietuvoje vyktų daugiau varžybų ir turnyrų. Reikėtų pamąstyti ir apie moterų didžiojo regbio rinktinę. Jeigu šiandien turėtume sportininkių, kurios galėtų joje rungtyniauti, iš karto patektume į Europos čempionato finalinį etapą. Norėtume, kad ir regbininkės neprarastų entuziazmo žaisti šį žaidimą

 

Lietuvos regbio federacijos prezidento Aleksandro Makarenkos mintys "Sporto tribūnos" savaitraštyje